Evernote Teams Güvenlik Özellikleri

Tekli Oturum Açma

Evernote Teams kullanıcılarınıza yönelik tekli oturum açma (SSO) için Güvenlik Onayı Biçimlendirme Dili'ni (SAML) destekliyoruz. Servis sağlayıcı olarak davranıyoruz ve kimlik sağlayıcınızla iletişim kuruyoruz. Bu özelliği şu amaçlarla kullanmanızı öneririz:

  • Çalışanlarınızın Evernote hizmeti için birincil giriş şifrelerini kullanmalarına izin verin.
  • Uzunluk, karmaşıklık, yeniden kullanım ve son kullanma tarihi gibi özel şifre ilkelerini zorunlu kılın.
  • Kullanıcıların istediğiniz sıklıkta kimlik doğrulaması yapmasını zorunlu kılmak için kendi oturum zaman aşımınızı yapılandırın.
  • Kendi iki ögeli çözümünüzü kullanın ve tüm kullanıcıların bunu etkinleştirdiğinden emin olun.

Rol Tabanlı Erişim

Evernote Teams içinde erişim için iki görev sunuyoruz: Kullanıcı ve Yönetici. Yöneticiler, fatura bilgilerini, kullanıcıları, not defterlerini ve etiketleri yönetmek için yönetim konsoluna erişebilir. Yöneticiler, kullanıcıların görevlerini yükseltebilir veya indirebilir. Kaynaklara kullanıcı izinleri verirken erişim profilleri veya ayrıcalık şablonları oluşturmayı desteklemiyoruz.

Kullanıcı Yönetimi

Bir Evernote Teams yöneticisi olarak, size mevcut aktif ve davet edilen Teams kullanıcılarının gerçek zamanlı bir görünümünü sunuyoruz. Kullanıcıları kuruluşunuza manuel olarak yerleştirmek ve devre dışı bırakmak için yönetim konsolunu kullanabilirsiniz.

Kişisel hesapları Teams hesaplarına bağlı olan mevcut Evernote Teams müşterileri için, hesabınızı belirli bir e-posta etki alanından herkesin katılmasına izin verecek şekilde yapılandırarak, çalışanları tek tek davet etmenin vereceği idari yükü azaltabilirsiniz. Bu seçenek, hesapları 31 Ağustos 2017'den sonra açılan yeni Evernote Teams müşterileri için geçerli değildir.

Bir kullanıcı kuruluşunuza katıldığında, tüm etkin yöneticilere bir e-posta bildirimi göndeririz.

Yöneticiler, bir kullanıcının kuruluşa erişimini iptal edebilir. Bu kullanıcının istemcisi hizmetimizle bir sonraki senkronizasyonda, erişim iptali mesajını alacak ve yerel istemciden tüm notları ve not defterlerini kaldıracaktır.

Bir yönetici bir kullanıcının erişimini iptal ettiğinde, tüm aktif yöneticilere bir e-posta bildirimi göndeririz.

Temel Hazırlık ve Kaldırma API'si

Çalışanları programlı bir şekilde yerleştirmenize ve işten çıkarmanıza olanak tanıyan bir Apache Thrift API'si oluşturduk. Çözümlerinin müşterilerine aynı işlevselliği sağlamak için Okta ile de ortaklık kurduk.

Not Defteri Yönetimi

Evernote Teams yöneticileri, bir not defterinin tüm yönlerini yönetme becerisine sahiptir. Bunlara, paylaşım politikası, sahibi, üyeliği ve her üyenin izinleri dahildir. Yöneticiler ayrıca bir not defterinin tamamını dışa aktarma ve silme olanağına da sahiptir.

Veri Kurtarma

Evernote Teams kullanıcıları bir notu çöp kutusuna taşımak için silebilir, ancak yalnızca bir yönetici çöp kutusunu boşaltabilir ve yalnızca Yönetim Konsolu'ndan kalıcı olarak silebilir. Bu, kötü niyetli bir çalışanın verileri yok etmesini önler ve yöneticinin silinen içeriği hızla kurtarmasını sağlar.